Wtorek, 27 lutego 2024r. | Imieniny: Gabriela, Anastazji
Pokaż menu

Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

16 maja, 2023

Napis Policja na mundurze, w tle motocykl.

W dniach 15-21 maja 2023 r. organizowany jest 7. Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod patronatem Międzynarodowej Organizacji Zdrowia. Hasło tegorocznego wydarzenia – Pomyśl o mobilności.

Działania służb i samorządów wpisują się w idee promowania zrównoważonego transportu. Aktualnie także tarnogórscy policjanci prowadzą kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. Jednośladem bezpiecznie do celu.

Priorytetem działań jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo użytkowników pojazdów jednośladowych kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi.

Funkcjonariusze przypominają, że droga jest dla wszystkich i mamy prawo czuć się na niej bezpieczni. Jednak to w dużej mierze zależy od nas samych.

Wzajemny szacunek i respektowanie praw innych uczestników ruchu, w tym także pieszych pomaga dotrzeć bezpiecznie do celu.

Źródło: KGP

plakat, jednośladem bezpiecznie do celu. Rysunek motocykla, skutera, roweru i hulajnogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).