Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

’Szlachecki weekend’ w Centrum Kultury Śląskiej

14 września, 2022

Pałac Donnersmarcków w Nakle Śląskim

17 września – 1 dzień „Szlacheckiego weekendu” to w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim (Pałac Donnersmarcków w Nakle Śląskim) dzień pełen atrakcji. Żeby je wszystkie jakoś uporządkować, przedstawiamy podsumowanie tego, co będzie się działo. Na wszystkie imprezy wstęp wolny!

10.00 – 15.00 PIKNIK POD PAŁACEM
Impreza odbywa się na terenie parku przy pałacu w Nakle Śląskim. W programie animacje dla dzieci, zabawy w plenerze, dawne gry (krokiet), kącik artysty, dmuchańce, stoiska spożywcze i rękodzielnicze. Organizator: Tarnogórska-Rodzinka.pl

13.30 i 15.30 EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA: EMOTIKONY I SMARTFONY – KOMUNIKACJA WCZORAJ I DZIŚ
W programie spacer po pałacu, w czasie którego zwiedzający – użytkownicy smartfonów uzbrojonych w emotikony, podejmą próbę dialogu z XIX-wiecznymi mieszkańcami pałacu, Hugonem i Laurą, dla których formą wyrazu była symbolika gestów wpleciona w zbiór zasad savoir-vivre’u.

17.30 DAMY ŚLĄSKIEJ ARYSTOKRACJI
Otwarcie wystawy, która zaprezentuje 13 sylwetek nietuzinkowych kobiet, będącymi arystokratkami z urodzenia lub zamążpójścia. Główny organizator: Stowarzyszenie Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga. Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Śląskiego. Impreza objęta Patronatem Honorowym Starosty Tarnogórskiego Krystyny Kosmali.
W programie:
17.30 – prelekcja dr. Jacka Kurka – ‘Ogród Luizy. Śląska muzyka o kobietach”
18.30 – koncert kwartetu smyczkowego AQuartet “Kobiety o kobietach”
Od godziny 13.00 w pałacu będzie funkcjonować Cekusiowa kawiarenka z kawą i przekąskami, a po 16.00 – z kawą i ciastem.

Kawiarenkę przygotują członkinie Koła Rękodzieła z Orzecha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).