Środa, 7 grudnia 2022r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Pokaż menu

Tarnogórski festiwal kultury żydowskiej

05 września, 2022

Grupa osób zgromadzona na placu ogrodzonym murem. Zebrane osoby siedzą na stołkach, które są ustawione przez małą sceną. Na scenie są dwie osoby z instrumentami.

W minionym tygodniu, na terenie dawnego cmentarza żydowskiego odbył wydarzenie pn. „Kultura w Taharze”. W trakcie dwudniowego festiwalu, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Gliwicka 66, była możliwość zwiedzania dawnego cmentarza, uczestnictwa w spotkaniu autorskim z pisarką Patrycją Dołowy. Temu wydarzeniu towarzyszyła wystawa fotografii „Dom życia”. Punktem finałowym festiwalu był koncert muzyki żydowskiej, który zaprezentował zespół Duo Vitare.

Galeria zdjęć z zasobu Stowarzyszenia Gliwicka 66.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Powiatu Tarnogórskiego.

kamienny mur a przed nim zawieszone na lince czarno-białe zdjęcia
Mężczyzna trzyma w rękach plakat oprawiony w ramę, obok niego znajduje się kilka osób.
dwie osoby stojące tyłem, przed nimi wysoki kamienny mur i drzwi.
Grupa osób zgromadzona na placu ogrodzonym murem. Zebrane osoby siedzą na stołkach, które są ustawione przez małą sceną. Na scenie są dwie osoby z instrumentami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).