Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Tarnogórskie Stowarzyszenie „Serdeczni” świętowało 25-lecie

06 czerwca, 2023

kilkadziesiąt osób na sali

Obchody Jubileuszu 25-lecia „Serdecznych” odbyły się w sali Florian przy Hucie Cynku w Miasteczku Śląskim. Podczas tego szczególnego dla całej społeczności „Serdecznych” prezes Gabriela Kowalska nie kryła wzruszenia, kiedy na jej ręce składano podziękowania oraz gratulacje.

W imieniu zarządu powiatu życzenia oraz kosz słodkości dla podopiecznych przekazał Stanisław Torbus. Przewodniczący rady powiatu Przemysław Cichosz, oprócz gratulacji i życzeń w imieniu radnych powiatowych, wraz z Markiem Gzikiem, przewodniczącym Sejmiku Województwa Śląskiego uczestniczył w uhonorowaniu prezes Gabrieli Kowalskiej złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Stowarzyszenie Serdeczni zostało utworzone w lipcu 1998 r. Założycielką i „motorem” tego przedsięwzięcia była Gabriela Kowalska, mama niepełnosprawnego i przedwcześnie zmarłego Marcinka. Jak sama mówiła, niejako pod wpływem i namową drugiego syna, znając problemy i oczekiwania osób z niepełnosprawnością oraz rodzin postanowiła zintegrować to środowisko.
W domu Serdecznych świadczona jest pomoc medyczna, terapeutyczna, psychologiczna, rehabilitacyjna, pedagogiczna, socjalno-bytowa. W wyposażeniu gabinetów pomogło wiele osób dobrej woli.

Przez 25 lat Serdeczni zyskali wiele osób dobrego serca i przyjaciół wspomagających bezinteresownie tą działalność. Uroczystość jubileuszowa była okazją, by im podziękować. Wśród tych osób był także przedstawiciel zarządu powiatu Stanisław Torbus.

Stanisław Torbus składa życzenia kobiecie
dwóch mężczyzn i kobieta z kwiatami
trzy kobiety na sali podczas składania życzeń
dwóch mężczyzn i kobieta z kwiatami
dwie kobiety składają życzenia
kilkadziesiąt osób na sali
dwóch mężczyzn i kobieta z kwiatami
kilkadziesiąt osób na sali
kobieta podczas przemowy
trzech mężczyzn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).