Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Tik Tok, Instagram, Facebook, a może jednak You tube…

14 kwietnia, 2023

O tym, jak promować naukę zawodu wśród ósmoklasistów, stojących przed dylematem związanym z wyborem szkoły na najbliższe lata, dyskutowali obecni uczniowie szkół ponadpodstawowych, nauczyciele i przedstawiciele starostwa.

13 kwietnia w siedzibie starostwa odbyła się kolejna narada robocza, w której uczestniczyli wicestarosta Sebastian Nowak, pracownicy wydziału edukacji, przedstawiciele tarnogórskich szkół prowadzących kształcenie zawodowe oraz młodzież.

Podczas spotkania, uczniowie mówili o tym, jak zachęcić młodszych kolegów do podjęcia nauki zawodu zarówno w szkołach branżowych, jak i w technikach. Facebook, Instagram, Tik Tok, You tube ? Czy może jeszcze inna aplikacja lub narzędzie pozwoli na dotarcie do szerokiej grupy młodzieży z informacją promująca zakres edukacyjny powiatu ? To jeden z tematów szeroko omówionych podczas spotkania. Młodzież wie co jest „trendy”, co czytają lub oglądają rówieśnicy i jakim kanałem się posługiwać, aby poinformować, co, gdzie, w jakiej szkole. Takie nowoczesne kanały informacyjne mogą przekonać lub pomóc w wyborze szkoły i podjęciu nauki.

Podczas spotkania ustalono, że promocja w social mediach będzie stanowiła główny kierunek komunikowania się z ósmoklasistami. Niektóre filmy „ekonomika”, „chemika”, czy „budowlanki” mają po kilka milionów wyświetleń, a nawet zyskały zainteresowanie międzynarodowych mediów. Świadczy to o konieczności zastosowania środków komunikacji jakimi posługuje się młodzież, by dotrzeć do tych osób, które nie są jeszcze zdecydowane na konkretny kierunek kształcenia.

kilkanaście osób siedzi na sali
kilkanaście osób siedzi na sali
trzy osoby przy stole
kilkanaście osób siedzi na sali
trzy osoby przy stole, jeden mężczyzna trzyma w reku książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).