Czwartek, 6 sierpnia 2020r. | Imieniny: Slawy, Jakuba, Oktawiana
Pokaż menu

Trwa remont Powstańców Śląskich

31 lipca, 2020

Trwa realizowany przez Powiat Tarnogórski remont ulicy Powstańców Śląskich. Kontynuowana jest wymiana sieci wodociągowej wraz z przyłączami do budynków oraz równolegle modernizacja sieci gazowej. Prace te prowadzone są na zlecenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o oraz PGNiG. Kompleksowa wymiana obu sieci, która poprzedza wykonanie nowej nawierzchni drogi, zminimalizuje w przyszłości ryzyko potencjalnych awarii sieci.

Dopiero po zakończeniu robót związanych z modernizacją sieci, firma HUCZ – generalny wykonawca inwestycji, będzie mogła rozpocząć wykonywanie robót drogowych na odcinku pomiędzy planowanymi rondami. Obecnie wykonawca prowadzi prace związane z budową nowych skrzyżowań o ruchu okrężnym.

Przypominamy, że projekt remontu ulicy Powstańców Śląskich zakłada m.in. budowę dwóch rond. Jedno powstanie na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich, Sienkiewicza i Styczyńskiego, drugie właśnie na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Opolskiej. Droga zyska nową nawierzchnię o stałej szerokość 6,5 metra. Wyremontowane zostaną chodniki, zatoki autobusowe i powstaną nowe miejsca postojowe. Inwestycja warta jest 5,5 mln złotych. Zadanie w połowie posiada dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wszystkie uwagi dotyczące trwającego remontu ulicy Powstańców Śląskich prosimy kierować do Zarządu Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach pod numerem telefonu ☎️ 32 285 48 62 lub e- mail 📩 zdp@zdp.tgory.pl.

  • x
  • x
  • x
  • x
  • x
  • x
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).