Poniedziałek, 26 października 2020r. | Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana

„Trzeci wiek na start” – medalowe miejsca tarnogórzan

21 września, 2020

Tarnogórscy seniorzy zajęli medalowe miejsca podczas odbywającej się w miniony weekend na Stadionie Śląskim XII Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci wiek na start”.

Do Chorzowa zjechało 250 zawodników (tylko tyle z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa mogło uczestniczyć) reprezentujących 31 Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych z całej Polski. Wszystko odbyło się jak na prawdziwych igrzyskach – reprezentacyjny stadion, przemarsz wszystkich zawodników po bieżni, zapalenie znicza olimpijskiego ogniem przywiezionym specjalnie z Grecji i medale dla najlepszych.Seniorzy rywalizowali w rowerowych przełajach, biegach, pchnięciu kulą, speedballu turnieju łuczniczym oraz boule. Drużyna tarnogórskich seniorów reprezentowana była przez siedmiu słuchaczy UTW w składzie: Maria i Grzegorz Cypara, Franciszek Drynda, Andrzej Hajduk, Barbara Holy, Elżbieta Rduch i Bogusława Sukiennik. Zawodnicy walczyli o każdy metr i jak najlepszy wynik, zdobywając srebrny medal w biegu na 150 m, który wywalczyła Bogusława Sukiennik oraz brązowy medal w biegu na 60 m wywalczony przez Elżbietę Rduch.

Oprócz rywalizacji sportowej tarnogórzanie promowali swoje miasto i powiat witając zawodników „tarnogórskimi łapkami” oraz logiem powiatu i herbem miasta umieszczonymi z tyłu zielonych koszulek.

• x