Piątek, 23 lutego 2024r. | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Pokaż menu

VII edycja “Szlacheckiego weekendu” w CKŚ

16 września, 2020

Razem z CEKUŚ Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim zapraszamy do udziału w cyklu imprez związanych z VII edycją “Szlacheckiego weekendu”. Będą to:

➡️17 września 2020 r. o godz. 18.00 – ONLINE Facebook CentrumSpotkanie naukowe „Świetność i splendor śląskiej arystokracji” (Dietrichsteinowie, Henckel von Donnersmarckowie, Hochbergowie, Oppersdorffowie, Praschmowie, Rauhenowie, Schaffgotschowie, Tiele-Wincklerowie) z udziałem przedstawicieli następujących instytucji: Archiwum Państwowe w Katowicach, Fundacja księżnej Daisy von Pless, Mauzoleum Schaffgotschów w Kopicach, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Regionalne w Głogówku, Muzeum w Tarnowskich Górach, Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, Zamek w Niemodlinie.

➡️19 września 2020 r. godz. 16.00Otwarcie wystawy „Chwała rodu Henckel von Donnersmarck”, na której zostaną pokazane m.in. bardzo cenne oryginały dwóch wysokiej rangi odznaczeń przekazanych Centrum w depozyt przez hrabiego Andreasa Henckel von Donnersmarcka.

Patronat honorowy: Starosta Tarnogórski Krystyna Kosmala

Patronat honorowy: Konsul Honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburga w Katowicach Mikołaj Pluciński – gość specjalny

x
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).