Piątek, 17 września 2021r. | Imieniny: Franciszka, Roberta, Justyna

Ważna wiadomość dla mieszkańców powiatu !

03 sierpnia, 2021

Zakończyła się procedura weryfikacyjna zgłoszonych projektów do budżetu partycypacyjnego.

Po wnikliwej analizie komisji opiniującej, niestety trzy projekty musiały zostać odrzucone. Wnioskodawcy tych projektów mają teraz czas na odwołanie. Już w najbliższym czasie będziemy informować o sposobie zakończenia procedury odwoławczej. Od kiedy i na jakich zasadach odbędzie się głosowanie mieszkańców powiatu, poinformujemy niezwłocznie na naszej stronie internetowej oraz social media.

Poniżej przedstawiamy zgłoszone projekty, które przeszły pozytywnie weryfikację oraz kwoty do wykorzystania w poszczególnych gminach.

Projekty – budżet partycypacyjny 2022

Pula 330 000 zł

Tarnowskie Góry:

•             Historia w kamieniu. Naprawa ogrodzenia cmentarza żydowskiego w Tarnowskich Górach, odtworzenie alejek oraz zabezpieczenie zabytkowych nagrobków przed dalszym niszczeniem.

•             Poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatowych w gminie Tarnowskie Góry

•             Remont chodnika przy ul. Górniczej (3301S)

•             Sensoryczny plac zabaw i ogród dla dzieci z autyzmem

Radzionków:

•             Remont chodnika wzdłuż ul. Kużaja od ul: Gwarków do przedszkola przy ul. Kużaja 15 (Radzionków)

Świerklaniec:

•             Remont ogrodzenia oraz bram wjazdowych do zabytkowego parku w Nakle Śląskim – etap I

Pula 270 000 zł

Miasteczko Śląskie:

•             Remont chodnika przy ul. Dworcowej (Miasteczko Śląskie)

Kalety:

•             Rehabilitacja i usprawnienie mieszkańców powiatu tarnogórskiego w wieku powyżej 60 lat lub po przebytej infekcji COVID 19