Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Wernisaż poplenerowy

10 lipca, 2023

Starosta podczas składania gratulacji uczestnikom spotkania, którzy trzymają w dłoniach teczki.

7 lipca w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbył się wernisaż prac powstałych w trakcie tegorocznego Międzynarodowego Pleneru Artystycznego. Uczestnicy pleneru stworzyli obrazy, które można podziwiać w CEKUŚ oraz mural na budynku przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym.

Będąca na miejscu starosta Krystyna Kosmala wraz z Krzysztofem Łozińskim członkiem zarządu pogratulowała uczestnikom talentu, podziękowała za włożoną pracę i jednocześnie zaprosiła do udziału w kolejnym plenerze. Wśród artystów byli m.in. przedstawiciele partnerskiego powiatu Erlangen- Hochstadt i czeskiej gminy Kutnej Hory.

Na wykonanych pracach zostały utrwalone miejsca kojarzone z powiatem tarnogórskim widziane okiem artysty. Obrazy przez najbliższy miesiąc można podziwiać na wystawie w Centrum Kultury Śląskiej. We wrześniu br. będzie jeszcze jedna okazja do zapoznania się z pracami.

W tegorocznym plenerze uczestniczyli: Beata Hetmańczyk, Darius Schinke, Adrian Babiuk, Magdalena Bordo-Boczulak, Svitlana Klymenko, Lenka Cisarova, Vladimir Cisar, Nina Stadnik, Gabriela Jost, Katarzyna Karkoła, Michał Ogiński, Bernadetta Nowak, Irena Ogonek, Grażyna Lomosik-Gemza, Halina Nogalska, Ewa Bartosz-Mazuś, Mieczysław Filipiak.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim artystom za zaangażowanie.

Starosta z mikrofonem podczas przemowy. Obok znajduje się mężczyzna i kobieta. W tle duże białe drzwi.
Duża grupa osób stojących obok siebie w pomieszczeniu.
Grupa osób podczas rozmowy w przestronnym pomieszczeniu.
Grupa osób znajdujących się w pomieszczeniu. W tle obraz wyświetlony na telewizorze oraz obrazy wiszące na ścianie.
Duża grupa osób zgromadzona w pomieszczeniu. Mężczyzna w garniturze wręcza kwiaty.
Duża grupa osób znajdująca się w pomieszczeniu. W tle na ścianach wiszą obrazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).