Wtorek, 27 lutego 2024r. | Imieniny: Gabriela, Anastazji
Pokaż menu

Wymazobus przed DPS “Przyjaźń”

26 listopada, 2020

Wczoraj przed Domem Pomocy Społecznej „Przyjaźń” w Tarnowskich Górach stanął wymazobus.
➡️ Jego obecność wiąże się z badaniem pracowników systemu opieki społecznej na Śląsku pod kątem obecności koronawirusa w organizmie.
➡️ Pieniądze na ten cel, pochodzą z budżetu województwa śląskiego, ze środków Unii Europejskiej. 🇪🇺
➡️ Wymazy są przeprowadzane wśród pracowników 111 placówek pomocy społecznej na terenie naszego województwa.

Przypomnijmy, podczas pierwszej fali pandemii, badaniem na obecność koronawirusa zarówno wśród pensjonariuszy jak i pracowników jednostek opieki społecznej z terenu powiatu tarnogórskiego, zajmował się powiatowy wymazobus. 🚑
Funkcjonował on w ramach wsparcia udzielonego przez władze powiatu tarnogórskiego Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu. Przez okres trzech miesięcy specjalna karetka wykonała ponad 1️⃣5️⃣0️⃣0️⃣ badań.
Powiat Tarnogórski był jednym z pierwszych samorządów w kraju, które w taki sposób zdecydowały się przejąć część obowiązków służb sanitarno-epidemiologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).