Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli

XLVI Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

12 kwietnia, 2024

Grupa osób zgromadzona przy torze do kręgli.

XLVI Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych odbył się 11 kwietnia w Tarnowskich Górach w Ocean Club. Turniej zorganizowany został między innymi przez Klub Sokoły Miedary przy wsparciu Urząd Gminy Zbrosławice, DPS Miedary, Zespół Szkół w Radzionkowie, Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska – Śląskie.

Podczas oficjalnego otwarcia turnieju obecni byli między innymi wicestarosta Sebastian Nowak, przewodniczący rady Przemysław Cichosz oraz członek zarządu Stanisław Torbus.

Do rywalizacji w tym roku przystąpiło kilkuset zawodników, którzy startowali podzieleni na kilkanaście grup sprawnościowych, a reprezentowali oni następujące Kluby Olimpiad Specjalnych:

• „Aktywni” Mikołów
  • „Animusz” Racibórz
  • „Chabry” Wodzisław Śląski
  • „Fair Play” Rybnik
  • „Giganci” Piekary Śląskie
  • „Gladiatorzy” Orzesze
  • „Gumisie” Zabrze
  • „Halembianka” Ruda Śląska
  • „Herosi” Ruda Śląśka
  • „Koniczynka” Żory
  • „Pogromcy” Wyry
  • „Promyk” Rybnik
  • „Pryzmat” Tychy
  • „Szczypiory” Ruda Śląska
  • „Sokoły” Miedary
  • „Spacja” Zabrze
Grupa osób zgromadzona w dużej sali.
Grupa osób stojących obok siebie w pomieszczeniu. Mężczyzna w garniturze przemawia przez mikrofon.
Grupa osób zgromadzona w sali. Kilka osób trzyma w rękach duże tablice z napisami.
Tor do kręgli przed którym stoi osoba w czarnym stroju.

W tym turnieju nie ma przegranych, każdy uczestnik daje z siebie wszystko i gra fair play.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację turnieju i życzymy energii i motywacji, by realizować kolejne plany i zamierzenia. Do zobaczenia w przyszłym roku !