Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Zielona pracownia w II LO im. Stanisława Staszica

15 lutego, 2023

Plakietka z napisami, która jest przytwierdzona do ściany w sali szkolnej. Przy ścianie biurka, na których znajdują się urządzenia do prowadzenia badań.

II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach może pochwalić się nowoczesną pracownią do prowadzenia zajęć. Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach szkoła może się poszczycić nowoczesnym sprzętem tj. mikroskopami, zestawami preparacyjnymi, zestawami gotowych preparatów mikroskopowych. Pracownia została wyposażona w stanowiska badawcze dla uczniów: biurka z podręcznymi szafkami i taboretami, które umożliwiają wygodne prowadzenie obserwacji i doświadczeń.

Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie pracowni, która powstała w ramach realizacji zadania „Zielona Pracownia w II LO w Tarnowskich Górach – Różnorodność biologiczna Garbu Tarnogórskiego”. Zadanie dofinansowano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Obecnie w Staszicu w klasach o profilu biologiczno -chemicznym uczy się blisko 200 osób.

Zakup odczynników chemicznych umożliwia prowadzenie doświadczeń i wykrywanie związków organicznych w różnych produktach np. spożywczych, co mieli możliwość zobaczyć dzisiaj zgromadzeni goście, podczas przeprowadzonej przez uczniów prezentacji.

Źródła finansowania zadania:
WFOŚiGW w Katowicach: 33 759,80 zł
Nagroda WFOŚiGW Zielona Pracownia Projekt 2022: 9 902 zł
Rada Rodziców przy II LO w Tarnowskich Górach: 6 288,53 zł
Łącznie: 49 950,33 zł

Młodzież w szkolnej ławce, podczas prowadzenia badań. W tle grupa osób zgromadzona na końcu sali.
Serce podczas prowadzenia doświadczenia. Na stole obok pojemnika z sercem znajdują się narzędzia do badań.
Plakietka z napisami, która jest przytwierdzona do ściany w sali szkolnej. Przy ścianie biurka, na których znajdują się urządzenia do prowadzenia badań.
Dyrektor szkoły stojący przy biurku, w tle tablica z napisem Zielona Pracownia.
Grupa osób stojących obok siebie. w tle duża szafa.
Członkowie zarządu powiatu w szkolnej sali, w tle młodzież stojąca obok biurka.
Cztery dziewczyny stojące przed ławką, na której znajdują się przedmiotu do przeprowadzenia eksperymentów.
Grupa osób stojąca obok siebie, w tle duży monitor oraz tablica z napisem zielona pracownia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).