Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

08 maja, 2020

8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia wszystkim Pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Świerklańcu. Świetna informacja, że GBP wznowi swoją działalność od 11 maja.

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek życzymy wszystkim Pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Świerklańcu oraz jej filii w Nakle Śląskim samych sukcesów, zadowolenia i satysfakcji z pracy. Składamy podziękowania za wielki wkład pracy w życie naszej lokalnej społeczności. W tych trudnych czasach życzymy Wam dużo sił i pomysłów w pracy nad promowaniem czytelnictwa!

Dobiega końca okres, w którym biblioteki były zamknięte ze względu na epidemię. Po konsultacji dyrekcji z gminą oraz powiatową stacją sanitarno- epidemiologiczną zapadła decyzja, że Gminna Biblioteka Publiczna w Świerklańcu oraz jej filia w Nakle Śląskim wznowią działalność od 11 maja na nowych zasadach. Dotyczą one wcześniejszej rezerwacji książek, zachowania bezpieczeństwa czytelników oraz tzw. kwarantanny wypożyczonych książek. Szczegóły na grafikach poniżej.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).