Poniedziałek, 26 października 2020r. | Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana

Aforyzmy Łukasza Zimnocha pojawiły się na parkowych ławkach

22 września, 2020

"Ławkowe myślniki" to akcja gminy Świerklaniec, której celem jest wzbogacenie przestrzeni zabytkowego Parku w Świerklańcu. 19 września na ławkach znajdujących się w głównej alei pojawiły się tabliczki z aforyzmami dr Łukasza Zimnocha – działającego na Śląsku społecznika.

W sobotę 19 września uroczystego odsłonięcia tabliczek dokonał wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl. Dodatkową atrakcją była opowieść autora aforyzmów o kilku pięknych parkach na świecie. Ten niezwykły spacer po świerklanieckim parku był także wspaniałą okazją do dyskusji.
- Aforyzm to krótka forma posługująca się paradoksem, kpiarska, ironiczna, wymuszająca zajęcie stanowiska. Mam nadzieję, że krótkie sentencje z ławek pozostawią w licznie odwiedzających park spacerowiczach wzruszenia, myśli, które ubogacą ich wnętrza – referuje działanie gminy wójt Świerklańca Marek Cyl.
Osiem aforyzmów znalazło się na oparciach ławek w centralnej części zabytkowego parku w Świerklańcu.
- Moje aforyzmy to zachęta do rozmowy, wymiany myśli, inteligentnego przekomarzania – wyjaśnia Łukasz Zimnoch – to wspaniałe, kiedy dwoje ludzi potrafi obdarowywać się sobą, kiedy wspólnie poszukują odpowiedzi, jak lepiej żyć, jak pełniej być człowiekiem. Wiele pięknych chwil w moim życiu wiąże się z rozmowami, mam nadzieję, że aforyzmy w Świerklańcu będą zachęcały spacerowiczów do szczerości i poszukiwania prawdy o nas samych i dostarczą czytelnikom takiej samej frajdy, jaką miałem w trakcie ich wymyślania.
Dr Łukasz Zimnoch to Ślązak, społecznik, prezes Stowarzyszenia WRAZIDLOK, facebookowy bloger, którego aforyzmy, recenzje, opowiadania i zdjęcia nieraz rozogniły sferę wirtualną. Na co dzień pracuje jako rzecznik prasowy koncernu energetycznego, jest też wykładowcą szkół wyższych.

Fot. Wrazidlok

Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.