Sobota, 25 stycznia 2025r. | Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Pokaż menu

Akcja mieszkańców gminy Świerklaniec. Machali w różnych kolorach!

27 kwietnia, 2020

Mieszkańcy Nakła Śląskiego machają w stronę dronaNiebieski zarezerwowany dla mieszkańców Nowego Chechło, żółty – Nakła Śląskiego, brązowy – Orzecha, a zielony dla Świerklańca. Rekwizytami w takich kolorach machali mieszkańcy gminy Świerklaniec w stronę przelatującego nad ich głowami drona. Akcję zainicjowali gminni radni Jacek Grysko z Nakła Śląskiego i Michał Nolewajka z Orzecha, którzy hobbystycznie zajmują się fotografowaniem.

Organizatorzy stworzyli w mediach społecznościowych stronę z wydarzeniem pod nazwą „Pomachaj sąsiadowi!”, na której zachęcali mieszkańców wszystkich sołectw wchodzących w skład gminy Świerklaniec na wyjście na balkon, podwórko, dach czy podejście do okna w niedzielę 27 kwietnia o danej godzinie, w której uruchamiali „Świerkodron” wyposażony w aparat fotograficzny.
Akcja powstała ze względu na to, aby zintegrować mieszkańców i wspólnie przejść przez trudny czas epidemii.
- Chcemy zaktywować mieszkańców, oczywiście bez wychodzenia z domu – mówił Jacek Grysko.

Jakie są efekty wydarzenia? Powstały cztery zdjęcia panoramiczne 360 stopni, z każdego sołectwa po jednym. Udostępnione zostały też dodatkowe fotografie, na których uwiecznieni zostali mieszkańcy gminy Świerklaniec w powiększeniu. Rezultaty akcji można zobaczyć na Facebooku w wydarzeniu „Pomachaj sąsiadowi!”.




Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).