Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Apel do mieszkańców o oszczędzanie wody

29 czerwca, 2022

W ostatnich dniach nasiliły się sygnały od mieszkańców budynków położonych w wyższych partiach gminy Świerklaniec o braku wody w godzinach wieczornych. Stacje hydroforowe zlokalizowane w naszej Gminie pracują z maksymalną wydajnością i nie są w stanie dostarczyć wody przy kilkukrotnie zwiększonym rozbiorze wody.

Komunikat - grafika

W związku z powyższym Wójt Gminy Świerklaniec apeluje do mieszkańców Gminy i właścicieli działek rekreacyjnych o niepodlewanie wodą z sieci wodociągowej trawników, sadów, ogródków, mycia samochodów oraz napełniania basenów, oczek wodnych. Pobór wody do tych celów ze względu na występującą bezdeszczową pogodę oraz utrzymujące się wysokie temperatury powietrza i duże pobory wody powoduje, że części mieszkańcom brakuje wody do zaspokojenia celów socjalno-bytowych. Proszę mieszkańców o zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz zastosowanie się do powyższego apelu.
BARDZO PROSIMY O OSZCZĘDZANIE WODY!
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).