Piątek, 27 maja 2022r. | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Bogdan Coder z tytułem “Strażaka Roku 2021” gminy Świerklaniec

24 stycznia, 2022

Podczas dorocznej Gali Strażackiej 2022, która odbyła się 21 stycznia w Miasteczku Śląskim, tytuł "Strażaka Roku 2021" gminy Świerklaniec otrzymał druh Bogdan Coder - Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Chechle.

Bogdan Coder - strażak roku 2021 gminy Świerklaniec

- Druh Bogdan Coder nigdy nie odmawia pomocy, jest zawsze chętny do wsparcia potrzebujących, a dzięki Jego zaangażowaniu wspaniale rozwija się najmłodsza w naszej gminie jednostka OSP w Nowym Chechle. Bogdanowi składam serdeczne gratulacje tak wspaniałego wyróżnienia. Jest to docenienie Jego działań na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej, nie tylko w Nowym Chechle, ale w całej Gminie Świerklaniec - napisał wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl.

Zdjęcia (3)

Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.