Czwartek, 6 sierpnia 2020r. | Imieniny: Slawy, Jakuba, Oktawiana

Brąz kajakarek „Olimpijczyka” na Mistrzostwach Polski!

31 lipca, 2020

W dniach 24-26 lipca br. na Poznańskiej Malcie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Bardzo dobrze wypadła czwórka młodziczek UKS "Olimpijczyk" Nowe Chechło zdobywając brązowy medal na dystansie 2000m! Skład czwórki: Agata Opiełka, Natalia Szołtysik, Sylwia Szolc, Milena Zorzycka. Gratulujemy!

Pozostałe wyniki zawodniczek "Olimpijczyka":
K2 2000m młodziczek Natalia Szołtysik – Milena Zorzycka 5 miejsce
K1 2000m młodziczek rocznik 2006 Agata Opiełka 16 miejsce
K1 2000m młodziczek rocznik 2007 Sylwia Szolc 17 miejsce, Oliwia Janas 25 miejsce
W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski startowała Patrycja Szewczyk, która rywalizowała na dystansie 200 i 500 metrów. Patrycja odpadła w wyścigach półfinałowych.

Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.