Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Budżet partycypacyjny powiatu tarnogórskiego. “Do wzięcia” 220 tysięcy zł.

29 czerwca, 2020

Logo budżetu partycypacyjnego powiatu tarnogórskiego3 sierpnia br. rusza przyjmowanie projektów w ramach budżetu partycypacyjnego powiatu tarnogórskiego 2021. Suma środków przeznaczona na realizację zwycięskich projektów to 400 tys zł. 220 tys zł może otrzymać zadanie realizowane na terenie gminy Świerklaniec.

Mieszkańcy powiatu tarnogórskiego mogą zgłaszać projekty dotyczące wszystkich spraw, które mieszczą się w kompetencjach Powiatu zgodnie z art.4 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym, całego Powiatu, jednej lub kilku gmin łącznie oraz które spełniają kryterium ogólnodostępności tj. umożliwiają korzystanie z efektu realizacji projektu  przez wszystkich mieszkańców Powiatu.
Szczegółowy harmonogram oraz instrukcja "krok po kroku" dostępne są na stronie budzetpartycypacyjny.tarnogorski.pl.
Zachęcamy mieszkańców gminy Świerklaniec do aktywnego udziału!

Plakat promujący budżet obywatelski powiatu tarnogórskiego
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).