Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila

Dystrybucja węgla zakupionego na preferencyjnych warunkach

25 listopada, 2022

Od 28 listopada rozpocznie się dystrybucja węgla kupowanego od Gminy Świerklaniec przez dla gospodarstwa domowe na preferencyjnych warunkach. Cena za 1 tonę węgla będzie wynosiła 1866 zł. Transport węgla ze składu do mieszkańca będzie bezpłatny.

Węgiel

Urząd Gminy skontaktuje się telefonicznie z mieszkańcami, którzy złożyli wnioski (lub mailowo - jeżeli ktoś oznaczył to we wniosku). Cena 1866 zł obejmuje 1 tonę węgla groszek lub orzech. Cena nie obejmuje ewentualnego workowania paliwa. Jeśli mieszkaniec chciałby skorzystać z tej usługi, powinien poinformować o tym pracownika Urzędu Gminy Świerklaniec, który będzie się z nim kontaktował.
Prawa zakupu węgla od gminy nie będą mieć osoby, które już zakupiły węgiel po cenie niższej niż 2000 zł. Wniosek o zakup preferencyjny zawierał oświadczenie, że ani wnioskodawca, ani żaden członek jego gospodarstwa domowego nie kupili paliwa stałego na sezon grzewczy 2022–2023 po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w ilości, co najmniej takiej jak określona w rozporządzeniu.

Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.