Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila
Pokaż menu

Dystrybucja węgla zakupionego na preferencyjnych warunkach

25 listopada, 2022

Od 28 listopada rozpocznie się dystrybucja węgla kupowanego od Gminy Świerklaniec przez dla gospodarstwa domowe na preferencyjnych warunkach. Cena za 1 tonę węgla będzie wynosiła 1866 zł. Transport węgla ze składu do mieszkańca będzie bezpłatny.

Węgiel

Urząd Gminy skontaktuje się telefonicznie z mieszkańcami, którzy złożyli wnioski (lub mailowo - jeżeli ktoś oznaczył to we wniosku). Cena 1866 zł obejmuje 1 tonę węgla groszek lub orzech. Cena nie obejmuje ewentualnego workowania paliwa. Jeśli mieszkaniec chciałby skorzystać z tej usługi, powinien poinformować o tym pracownika Urzędu Gminy Świerklaniec, który będzie się z nim kontaktował.
Prawa zakupu węgla od gminy nie będą mieć osoby, które już zakupiły węgiel po cenie niższej niż 2000 zł. Wniosek o zakup preferencyjny zawierał oświadczenie, że ani wnioskodawca, ani żaden członek jego gospodarstwa domowego nie kupili paliwa stałego na sezon grzewczy 2022–2023 po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w ilości, co najmniej takiej jak określona w rozporządzeniu.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).