Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Ewa Bączkowska nowym Skarbnikiem Gminy Świerklaniec

14 lutego, 2023

13 lutego w Pałacu Kawalera w Świerklańcu odbyła się Sesja Nadzwyczajna Rady Gminy Świerklaniec podczas której Radni na wniosek Wójta powołali nowego Skarbnika Gminy.

Ewa Bączkowska - Skarbnik Gminy Świerklaniec - młoda kobieta o ciemnych włosach do ramion, uśmiechnięta z dwoma bukietami kwiatów w dłoniach

Nowym Skarbnikiem Gminy czyli Głównym Księgowym Budżetu Gminy Świerklaniec została Pani Ewa Bączkowska. Wcześniej Radni odwołali z pełnienia funkcji Skarbnika Panią Annę Hojkę, która po 44 latach pracy w Urzędzie Gminy Świerklaniec przechodzi na zasłużoną emeryturę.
Pani Anna Hojka całe swoje zawodowe życie spędziła w Urzędzie Gminy Świerklaniec. Zaczynała od stażu, a później stopniowo pięła się po szczeblach kariery. Rada Gminy Świerklaniec powołała ją na funkcję skarbnika 30 listopada 2007. Pełniła ją przez ponad 15 lat.
- Chciałem serdecznie podziękować Pani Annie Hojce za długoletnią, bardzo dobrą współpracę, która rozpoczęła się już wówczas, gdy pełniłem funkcję Przewodniczącego Rady Gminy Świerklaniec. Pani Anna Hojka dała się poznać jako specjalistka od finansów publicznych i samorządowych. Dziękuję jej za dbanie o budżet gminy, za długoletnią pracę na rzecz Mieszkańców i całej Gminy Świerklaniec. Życzę aby odchodząca Pani Skarbnik na emeryturze mogła zrealizować te plany i marzenia, na które brakowało czasu podczas życia zawodowego – mówił Marek Cyl, Wójt Gminy Świerklaniec.
Emerytowaną Skarbnik Gminy od 14 lutego zastąpiła Pani Ewa Bączkowska, która dotychczas pracowała na stanowisku Zastępcy Skarbnika Gminy Ożarowice. Ze względu na niezbędne dla Skarbnika kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie zawodowe w jednostkach samorządowych Wójt zawnioskował do Rady Gminy Świerklaniec o jej powołanie, a Radni podjęli stosowną uchwałę. Ewa Bączkowska swoją karierę w finansach publicznych zaczęła w 2001 roku. Przez 20 lat pracowała w Urzędzie Gminy Psary w referacie odpowiedzialnym za finanse i rachunkowość. Następnie pracowała w Gminie Ożarowice, gdzie przez prawie dwa lata była Zastępcą Skarbnika Gminy. Tam kontynuowała zdobywanie niezbędnego doświadczenia w zarządzaniu budżetem jednostki samorządowej. Pani Ewa Bączkowska posiada dyplom ukończenia wyższych studiów ekonomicznych i spełnia wszystkie wymagania przewidziane dla Skarbników Gmin.
- Ważnym w kontekście wyboru kandydatki na stanowisko Skarbnika był także fakt, że Pani Ewa Bączkowska ma bardzo dobrą opinię z poprzednich miejsc pracy. W poprzednich swoich urzędach Pani Ewa wykorzystywała takie samo oprogramowanie i współpracowała z tymi samymi instytucjami finansowymi, a to spowoduje, że szybciej wdroży się do pracy w Świerklańcu – przekonywał wójt.
- Dziękuję panu Wójtowi oraz Radnym za zaufanie. Dołożę wszelkich starań, aby swoją pracę wykonywać jak najlepiej. Mówiła Ewa Bączkowska, Skarbnik Gminy Świerklaniec.
Życzymy powodzenia w realizacji planów i jak najlepszej pracy na rzecz Gminy Świerklaniec!

Zdjęcia (1)
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).