Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Firma „Po prostu meble” z nagrodą Złotej Gracji Biznesu

28 sierpnia, 2023

Laureatem dorocznej nagrody przyznawanej przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Tarnowskich Górach wspólnie z Gminą Świerklaniec, czyli Złotej Gracji Biznesu, jest w tym roku PO PROSTU MEBLE Spółka Jawna Malik. 26 sierpnia odbyła się Gala, na której przedstawiciel firmy z rąk wójta gminy Świerklaniec odebrał statuetkę Gracji.

Nagroda Złotej Gracji Biznesu dla firmy "Po prostu meble". Fot. Maciej Goryl

Spółka „Po prostu meble” jest jedną z firm związanych z głównym zakładem produkcyjnym mieszącym się w Miasteczku Śląskim i produkującym wyroby meblarskie tj.: sofy, narożniki, kanapy, stoły, szafy, jak również elementy mebli ogrodowych oraz różne modele opakowań drewnianych do przemysłu. Spółka „Po prostu meble” prowadzi sprzedaż detaliczną na terenie województwa śląskiego i świętokrzyskiego w salonach mieszczących się w Świerklańcu, Piekarach Śląskich i Sadowiu. Obecnie trwają intensywne prace dotyczące uruchomienia sklepu internetowego, w którym spółka będzie prowadziła sprzedaż swoich kolekcji mebli. Firma rozpoczęła swój rozwój od uruchomienia pierwszego salonu firmowego w Świerklańcu przy fabryce mebli. Następnie sukcesywnie uruchamiała kolejne salony. Obecnie trwają prace związane z uruchomieniem nowego centrum meblowego w Świerklańcu przy ul. Parkowej (kiedyś budynek Agro-Sadu).
- Dzięki inwestycji prowadzonej w Świerklańcu przez firmę "Po prostu meble" na lepsze zmieni się otoczenie zabytkowego Parku. Budynek na wjeździe do Świerklańca od Piekar Śląskich nie będzie już straszył swoją elewacją. Cieszy mnie także, że firma, która tak poważnie i z pełnym zaangażowaniem podchodzi do swojego biznesu lokuje kolejny swój salon na terenie Świerklańca - mówił Marek Cyl Wójt Gminy Świerklaniec.
Powstała w 2002 roku firma pierwotnie działała jako Wielobranżowy Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy "Feniks" Spółka Cywilna Grzegorz Strzoda, Krystian Sroka. Obecną formę spółka „Po prostu meble” przybrała poprzez przekształcenie.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).