Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Funcjonowanie ośrodków zdrowia podczas pandemii COVID-19

30 czerwca, 2020

Dyrektor SP ZOZ w Świerklańcu i Nakle Śląskim informuje, że drzwi poradni nie są dla pacjentów zamknięte. Personel funkcjonuje i pracuje jednak cały czas z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego, dlatego prosi o rejestrację telefoniczną i ustalenie ewentualnej wizyty osobistej z lekarzem na określoną godzinę.

Bardzo ważny jest rzetelny wywiad epidemiologiczny przeprowadzany przy rejestracji przez pielęgniarki.

Przy osobistej wizycie w poradni i laboratorium dyrektor apeluje o zachowanie reżimu sanitarnego, tj. założenie maseczki i rękawiczek oraz zachowanie właściwej odległości. Te proste czynności pozwolą zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i personelowi.

Pacjenci muszą mieć świadomość tego, że ze względu na to, że zarażenie Covid-19 kogokolwiek z personelu, doprowadzi do zamknięcia całego ośrodka i kwarantanny jego załogi.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).