Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Funkcjonowanie Urzędu Gminy Świerklaniec od 22 czerwca br.

19 czerwca, 2020

KomunikatOd poniedziałku, 22 czerwca interesanci będą mogli załatwić swoje sprawy bezpośrednio w budynkach Urzędu Gminy Świerklaniec z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Klienci będą przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.00, od wtorku do czwartku od godz. 7.30 do godz. 15.30 oraz w piątki od 7:30 do 14:00.

Zaznaczamy, że bezpośrednia obsługa klienta będzie prowadzona w obowiązującym reżimie sanitarnym, z zachowaniem środków bezpieczeństwa czyli:

- wszyscy interesanci przychodzący do Urzędu Gminy Świerklaniec zobowiązani są do zaopatrzenia się w środki ochrony osobistej zasłaniające nos i usta (np. maseczki, przyłbice);

- przy wejściu konieczna będzie dezynfekcja rąk dostępnym płynem do dezynfekcji;

- w przypadku kolejki obowiązywać będzie zasada oczekiwania w odstępie minimum 2 metrów;

- pracownicy podczas obsługi klientów, w sytuacji braku bariery ochronnej, zobowiązani są posiadać środki ochrony osobistej w postaci maseczek ochronnych lub przyłbic ochronnych i zachowaniem minimum 1,5 m odległości;

- w każdym pokoju przyjmowana będzie tylko 1 osoba na 1 stanowisko.

Prosimy, aby w miarę możliwości wizyty w Urzędzie były poprzedzone telefonicznym ustaleniem terminu, uzgodnionym bezpośrednio z właściwą komórką organizacyjną Urzędu (aktualne nr telefonów znajdują się pod linkiem i można ich szukać na stronie www.swierklaniec.pl w zakładce „kontakt”).

Śluby cywilne w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego udzielane są w obecności pary młodej i 2 świadków, przy udziale maksymalnie 4 gości.

W dalszym ciągu zalecamy ograniczyć osobiste załatwianie spraw w Urzędzie i prosimy, w miarę możliwości, wszelkie wnioski, podania oraz dokumenty adresowane do Urzędy Gminy Świerklaniec składać elektronicznie (e-puap lub e-mail).

W przypadku opłat, prosimy o ich regulowanie za pomocą przelewu bankowego. Nr rachunków podane są na stronie bip.swierklaniec.pl.

Filia Banku Spółdzielczego w Świerklańcu, mieszcząca się w budynku Urzędu Gminy będzie czynna od 22 czerwca br.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).