Niedziela, 1 października 2023r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Gmina Świerklaniec kontynuuje sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach w 2023 roku

02 stycznia, 2023

Informujemy, że wójt Marek Cyl podjął decyzję o kontynuacji przez Gminę Świerklaniec sprzedaży węgla dla gospodarstw domowych w 2023 roku. Urząd Gminy podpisał już umowę na zakup w firmie Węglokoks Kraj S.A. z Piekar Śląskich, a węgiel będzie pochodzić z bytomskiej kopalni KWK Bobrek-Piekary Ruch Bobrek.

Węgiel

WAŻNE: Cena zakupu nie ulega zmianie i nadal będzie wynosić 1866 złotych za jedną tonę węgla. Dostawa do Państwa także w tym roku będzie bezpłatna. Ewentualny dodatkowy koszt po stronie nabywcy, to workowanie węgla na życzenie.

W związku z możliwością kontynuacji preferencyjnego zakupu węgla za pośrednictwem samorządu, informujemy zainteresowanych Mieszkańców, że Wniosek na zakup węgla można składać od poniedziałku 2 stycznia 2023r. na piśmie w Urzędzie Gminy Świerklaniec ul. Młyńska 3 w godzinach pracy urzędu (sekretariat - pokój nr 5), lub za pomocą skrytki e-PUAP. Wzór wniosku o preferencyjny zakup węgla dostępny jest w Urzędzie Gminy oraz do pobrania poniżej.

UWAGA: Osoby, które wyraziły chęć zakupu węgla na 2023 rok we wnioskach złożonych w 2022 roku, nie muszą tego robić ponownie.

Przypominamy, że do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. 2022 poz. 1692 i 1967 z późn.zm.).

W 2022 roku złożyli Państwo łącznie 627 pozytywnie zweryfikowanych wniosków na zakup węgla. Łącznie otrzymaliśmy w firmie Węglokoks Kraj S.A. z Piekar Śląskich możliwość zakupu 400 ton węgla w asortymentach ekogroszek i orzech. Cały węgiel został przez nas odebrany przed końcem ub. roku i obecnie finalizujemy ostatnie dostawy do Mieszkańców.

Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom za cierpliwość i wyrozumiałość w oczekiwaniu na dostawy węgla. Sprzedaliśmy go Państwu tyle ile mogliśmy zamówić. Mamy nadzieję, ze w tym roku uda nam się zaspokoić Wasze potrzeby w tym zakresie.

Materiały


Wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego na 2023 rok
WNIOSEK​_O​_PREFERENCYJNY​_ZAKUP​_PALIWA​_STAŁEGO​_2023.pdf
0.21MB
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).