Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Gmina Świerklaniec z funduszem dla czystego powietrza

10 listopada, 2020

Logo tygodnika GwarekW najnowszym wydaniu tygodnika "Gwarek" z 10 listopada br. przeczytamy obszerny artykuł o działaniach gminy na rzecz ograniczenia niskiej emisji, które wspierane są przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W Gwarku przeczytamy m.in. o gminnym Programie Ograniczenia Niskiej Emisji, którego zadaniem jest wsparcie dla mieszkańców w wymianie nieekologicznych źródeł ciepła (co roku gmina dokłada do wymiany 100 starych tzw. "kopciuchów"), oraz o tym, że korzystając z PONE możemy starać się także o dotację w ramach programu "Czyste Powietrze" realizowanego przez katowicki WFOŚiGW. Zapraszamy do lektury.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).