Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Informacja o sesji Rady Gminy Świerklaniec i komisjach

24 sierpnia, 2023

Przewodniczący Rady Gminy Świerklaniec zwołuje LXXXII sesję Rady Gminy Świerklaniec VIII Kadencji na czwartek 31 sierpnia 2023, na godz. 14:30 w Pałacu Kawalera w Świerklańcu.

Informacja o zebraniu sesji

Porządek obrad
1. Otwarcie sesji.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Informacja Wójta Gminy w zakresie podatków za I półrocze 2023 r.
4. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 632 w sprawie trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego w Gminie Świerklaniec.
5. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 633 w sprawie zaliczenia do kategorii dróg gminnych odcinka ulicy Kościelnej w Świerklańcu.
6. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 634 w sprawie wprowadzenia zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Świerklaniec na lata 2023-2038.
7. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 635 w sprawie wprowadzenia zmian w uchwale budżetowej na 2023 r.
8. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 636 w sprawie przyznania dorocznej nagrody Gminy Świerklaniec za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
9. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 637 w sprawie przedłużenia terminu rozpatrzenia skargi na działalność Wójta Gminy Świerklaniec.
10. Informacja Wójta Gminy o stanie inwestycji związanej z budową kanalizacji na terenie Gminy Świerklaniec.
11. Przyjęcie protokołu z sesji w dniu 27.07.2023 r.
12. Sprawozdanie Wójta z wykonania uchwał Rady Gminy, działalności w okresie międzysesyjnym oraz innych istotnych dla Gminy spraw.
13. Informacja Przewodniczącego Rady o działaniach podejmowanych w okresie między sesjami.
14. Informacje i komunikaty w sprawach bieżących.
15. Zakończenie.

Materiały

Wspólne posiedzenie Komisji w dniu 30 sierpnia 2023, godz. 15:00 w Pałacu Kawalera w Świerklańcu
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).