Niedziela, 7 marca 2021r. | Imieniny: Tomasza, Perpetuy, Felicyty

Informacja o sesji Rady Gminy Świerklaniec i komisjach (tryb zdalny)

21 stycznia, 2021

Grafika - stół konferencyjnyPrzewodniczący Rady Gminy Świerklaniec zwołuje XL sesję Rady Gminy Świerklaniec VIII Kadencji na czwartek 28 stycznia 2021 r. o godz. 15.00 w trybie zdalnym. Sesja dostępna będzie na stronie esesja.tv.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Informacja dotycząca gospodarowania odpadami komunalnymi w Gminie Świerklaniec.
  4. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 298 w sprawie Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Urządzeń Kanalizacyjnych na lata 2021 – 2023.
  5. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 299 w sprawie zbycia nieruchomości.
  6. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 300 w sprawie zbycia nieruchomości.
  7. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 301 w sprawie przystąpienia do zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Świerklaniec.
  8. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 302 w sprawie przyjęcia planu pracy Rady Gminy Świerklaniec na 2021 rok
  9. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 303 w sprawie zatwierdzenia planów pracy komisji stałych Rady Gminy Świerklaniec na rok 2021.
  10. Sprawozdania Przewodniczących Komisji z działalności Komisji w II półroczu 2020 r.
  11. Przyjęcie protokołu z sesji nadzwyczajnej w dniu 09.12.2020 r., sesji w dniu 17.12.2020 r. i sesji nadzwyczajnej w dniu 30.12.2020 r.
  12. Sprawozdanie Wójta z wykonania uchwał Rady Gminy, działalności w okresie międzysesyjnym oraz innych istotnych dla Gminy spraw.
  13. Informacja Przewodniczącego Rady o działaniach podejmowanych w okresie między sesjami.
  14. Informacje i komunikaty w sprawach bieżących.
  15. Zakończenie.

Harmonogram posiedzeń komisji znajduje się tutaj. (PDF)
Wideokonferencja będzie dostępna na stronie esesja.tv

Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.