Piątek, 16 kwietnia 2021r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Informacja o sesji Rady Gminy Świerklaniec i komisjach (tryb zdalny)

19 lutego, 2021

Grafika - stół konferencyjnyPrzewodniczący Rady Gminy Świerklaniec zwołuje XLI sesję Rady Gminy Świerklaniec VIII Kadencji na czwartek 25 lutego 2021 r. o godz. 15.00 w trybie zdalnym. Sesja dostępna będzie na stronie esesja.tv.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Informacja o stanie bezpieczeństwa w Gminie w roku 2020.
  4. Sprawozdanie Wójta Gminy w zakresie podatków za 2020 r.
  5. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 307 w sprawie przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości, wskazanym grupom przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID – 19.
  6. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 308 w sprawie zwolnień w podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, wskazanym grupom przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu  w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.
  7. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 309 w sprawie zwolnienia z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży za rok 2021.
  8. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 310 w sprawie przyjęcia gminnego programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Świerklaniec na rok 2021.
  9. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 311 w sprawie określenia zasad udzielania dotacji celowej na wymianę źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych realizowanych w ramach „Programu ograniczenia emisji na terenie Gminy Świerklaniec etap VII 2021 rok”.
  10. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 312 w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia w sprawie współdziałania z Miastem Piekary Śląskie w celu realizacji zadania „Budowa chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 911 łączącego miejscowość Orzech w Gminie Świerklaniec z miastem Piekary Śląskie, na działkach o numerach ewidencyjnych 130/49 obręb Kozłowa Góra, gm. Piekary Śląskie; 180/4 i 865/6 obręb Orzech, gm. Świerklaniec - ETAP I”
  11. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 313 w sprawie rozpatrzenia petycji – listu otwartego „Alarm! STOP zabójczemu GMO – STOP niebezpiecznej SZCZEPIONCE” oraz uzupełnienia petycji.
  12. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 314 w sprawie przekazania petycji zgodnie z właściwością.
  13. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 315 w sprawie przekazania petycji zgodnie z właściwością.
  14. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 316 w sprawie zmiany składu osobowego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Gminy Świerklaniec.
  15. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 317 w sprawie zmiany składu osobowego Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Obywatelskich Rady Gminy Świerklaniec.
  16. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 318 w sprawie zmian w budżecie gminy na 2021 rok.
  17. Rozpatrzenie projektu uchwały nr 319 w sprawie zmiany Wieloletniej prognozy Finansowej Gminy Świerklaniec na lata 2021-2037.
  18. Sprawozdanie z realizacji zadań nad Zalewem Nakło – Chechło.
  19. Przyjęcie protokołu z sesji w dniu 28.01.2021 r.
  20. Sprawozdanie Wójta z wykonania uchwał Rady Gminy, działalności w okresie międzysesyjnym oraz innych istotnych dla Gminy spraw.
  21. Informacja Przewodniczącego Rady o działaniach podejmowanych w okresie między sesjami.
  22. Informacje i komunikaty w sprawach bieżących.
  23. Zakończenie.

Harmonogram posiedzeń komisji znajduje się tutaj. (PDF)
Wideokonferencja będzie dostępna na stronie esesja.tv

Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.