Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli

Informacja o uroczystej sesji Rady Gminy Świerklaniec

22 września, 2023

25 września 2023, godz. 17:00 w Pałacu Kawalera w Świerklańcu odbędzie się uroczysta sesja Rady Gminy Świerklaniec, podczas której odbędzie się wręczenie nagrody "Gracja Kultury".

Uroczysta Sesja - napis oraz grafika przedstawiająca fontannę "Trzy Gracje" w Świerklańcu - nagie kobiety podtrzymujące złoty glob

Porządek obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Wręczenie nagrody „Gracja” Stowarzyszeniu Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga.
3. Wystąpienie przedstawiciela nagrodzonego stowarzyszenia i zaproszonych gości.
4. Wręczenie stypendiów Wójta Gminy Świerklaniec dla dzieci i młodzieży uzdolnionej artystycznie.
5. Wręczenie stypendiów Wójta Gminy Świerklaniec dla uczniów za wybitne osiągnięcia naukowe.
6. Występ artystyczny.
7. Zakończenie uroczystej sesji.

Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.