Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

Jak zostać dawcą narządów

07 maja, 2023

Transplantacja to dla wielu pacjentów szansa na przedłużenie życia. Obowiązuje zasada domniemanej zgody. Oznacza to, że wszyscy jesteśmy potencjalnymi dawcami narządów po śmierci.

Transplantacja narządów, symboliczne serce przekazywane z rąk do rąk

Aby zwiększyć świadomość prawną dotyczącą transplantacji wśród loklanej społeczności w załączniku znajduje się link do portalu pacjent.gov.pl. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami.

Materiały

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-zostac-dawca-narzadow
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).