Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Kajakarz Wiktor Leszczyński z wizytą w Urzędzie Gminy Świerklaniec

01 września, 2020

W piątek, 25 sierpnia, wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl gościł zawodnika UKS Świerklaniec Wiktora Leszczyńskiego – srebrnego medalistę Długodystansowych Mistrzostw Polski w Kajakarstwie, które odbyły się w dniach 21-23 sierpnia w Krakowie.

Wiktor Leszczyński zdobył na Lotto 36 Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Kajakarstwie srebro w K1 na 10 000 m, które wywalczył w kategorii juniorów. To kolejny duży sukces tego zawodnika. 31 lipca br. zdobył dwa medale podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Kajakarstwie Klasycznym, które odbyły się w Poznaniu - brąz na dystansie 500 m i srebrno na 200 m. Startował także w kajakarskiej "jedynce". W tym sezonie Wiktor miał szansę zmierzyć się również w sprincie z seniorami. Pomimo młodego wieku Wiktor Leszczyński wraz z Dawidem Lipińskim w K2 na 200 m zajęli wysoką 5 pozycję na 83 Mistrzostwach Polski Seniorów w Sprincie Kajakowym, który odbył się w Poznaniu w dnia 14-16 sierpnia br. Dzięki tym świetnym wynikom Leszczyński został zauważony w kadrze Polski i niebawem weźmie udział w prestiżowym ICF Pucharze Świata w Sprincie Kajakowym i Paracanoe. Zawody odbędą się 24-27 września w węgierskim Szegedzie.

Zawodnik spotkał się z wójtem Gminy Świerklaniec Markiem Cylem w towarzystwie swojego trenera z UKS Świerklaniec Tomasza Pospiecha. Opowiedział wójtowi o doświadczeniach, które zdobył na zawodach i o swoim wielkim marzeniu, którym jest start na olimpiadzie.

- Gratuluję osiąganych wyników sportowych. Trzymam kciuki, żeby marzenie się spełniło i żebyś wrócił z olimpiady z medalem – życzył wójt Marek Cyl młodemu kajakarzowi.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).