Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

Kierunek GZM – wycieczka i warsztaty fotograficzne w Nakle Śląskim

28 czerwca, 2023

Święto Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii odbędzie się 1 i 2 lipca. Gmina Świerklaniec także włącza się we wspólne świętowanie. Zapraszamy na inną niż wszystkie wycieczkę z aparatem po niezwykle fotogenicznym Nakle Śląskim. Pałac w Nakle w obiektywie? Czemu nie. Spotkajmy się w niedzielę 2 lipca.

Pałac w Nakle w obiektywie – wycieczka i warsztaty fotograficzne

Pałac w Nakle w obiektywie – wycieczka i warsztaty fotograficzne

Nakło Śląskie to obok Świerklańca największe sołectwo gminy Świerklaniec. Miejscowość ma bogatą historię i na swoim terenie wspaniałe zabytki wybudowane przez magnacki ród Henckel von Donnersmarck. Proponujemy zwiedzanie Nakła Śląskiego z przewodnikiem i z aparatami fotograficznymi.

Początkiem zwiedzania będą krótkie warsztat fotograficzne. Uczestnicy wycieczki zobaczą (i będą mieli okazję sfotografować) m. in. nieczynne zakłady przeróbki wapienia i prażalni dolomitu – miejsce na co dzień trudno dostępne, Pałac Donnersmarcków, zabytkową Aleję Lipową i kościół w Nakle Śląskim (nie tylko nawę główną, ale także wyższe kondygnacje).

Zapisy: promocja@swierklaniec.pl

Zrealizowano z udziałem środków finansowych z budżetu Górnosląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Zdjęcia (1)
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).