Niedziela, 28 maja 2023r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Kilkadziesiąt laptopów trafiło do uczniów szkół z gminy Świerklaniec

05 sierpnia, 2020

W ramach realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła+”, wchodzącego w skład Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, gmina Świerklaniec zakupiła kolejny sprzęt komputerowy. Dzięki temu do szkół podstawowych w gminie trafiły 32 laptopy do wykorzystania przez uczniów.

Koszt zakupu laptopów jest w całości sfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Gmina Świerklaniec otrzymała dofinansowanie w kwocie 75 000 zł w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014- 2020 Osi Priorytetowej nr I: Powszechny dostęp do szybkiego internetu działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

Podziału ilościowego zakupionego sprzętu dokonano w oparciu o liczbę dzieci uczęszczająca do danej placówki. Szkoła podstawowa w Świerklańcu otrzymała 11 laptopów, szkoła podstawowa w Nakle Śląskim otrzymała 10 laptopów, szkoła podstawowa w Orzechu otrzymała 6 laptopów, a szkoła podstawowa w Nowym Chechle otrzymała 5 laptopów.

To kolejny sprzęt komputerowy dla uczniów podstawówek z terenu gminy Świerklaniec, który sfinansowała Unia Europejska. W maju br. szkoły otrzymały już w programie 30 laptopów.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).