Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Komunikat Wójta Gminy. Od 25 maja br. publiczne przedszkola otwarte

21 maja, 2020

Szanowni Państwo,
Informuję, że Urząd Gminy Świerklaniec razem z Dyrektorami i Pracownikami poczynił przygotowania, aby od poniedziałku 25 maja publiczne przedszkola na terenie naszej Gminy były otwarte.

Placówki i ich personel są wyposażone w niezbędne środki do ochrony osobistej, a także środki do dezynfekcji rąk i dezynfekcji powierzchni. Podczas przygotowań pod uwagę wzięto wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W całej Gminie Świerklaniec Rodzice i Opiekunowie zadeklarowali chęć wysłania do przedszkoli kilkunastu dzieci. Jesteśmy gotowi na ich przyjęcie.

W najbliższy piątek podamy Państwu informację odnośnie gotowości i zasad prowadzenia od poniedziałku 25 maja zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej oraz konsultacji z nauczycielami w szkołach uczniów 8 klas, przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach.
W przypadku pytań czy wątpliwości informacji udzielą Państwu Nauczyciele i Dyrekcje poszczególnych Przedszkoli i Szkół Podstawowych.

Z poważaniem,
Marek Cyl
Wójt Gminy Świerklaniec
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).