Niedziela, 3 marca 2024r. | Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana
Pokaż menu

Komunikat Wójta Gminy. Przedszkola zamknięte co najmniej do 22 maja

05 maja, 2020

Szanowni Mieszkańcy,
Mając na uwadze przede wszystkim dobro Dzieci, podjąłem decyzję, że publiczne Przedszkola na terenie Gminy Świerklaniec pozostaną zamknięte do 22 maja br. Decyzję tę podjąłem po konsultacjach z Dyrektorami gminnych Przedszkoli oraz biorąc pod uwagę rekomendację Dyrektora SPZOZ w Świerklańcu Pani doktor Beaty Nycz-Gerlich.

Decyzję podjąłem biorąc również pod uwagę aktualną sytuację epidemiczną w województwie śląskim (w momencie pisania tego komunikatu, nasze województwo ma najwyższą w Polsce liczbę zachorowań na Covid-19 - 2755 przypadków i najwyższe przyrosty nowych przypadków zakażeń) oraz ze względu na moje własne doświadczenia związane z zachorowaniem na Covid-19.
 
Pragnę raz jeszcze podkreślić, że zdrowie Przedszkolaków jest dla mnie najważniejsze, dlatego z uwagą będę śledził dynamikę zachorowań na Covid-19. Liczę na to, że nasze społeczeństwo jest na tyle odpowiedzialne i zdyscyplinowane, że w ciągu tych trzech tygodni krzywa zachorowalności mocno się wypłaszczy. Aktualnie zaopatrujemy nasze Przedszkola we wszelkie niezbędne środki ochrony osobistej oraz preparaty do dezynfekcji rąk i dezynfekcji przedmiotów i powierzchni. Równocześnie zapewniam, że wraz z Dyrektorami, w oparciu o wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej wypracowujemy takie rozwiązania, które zapewnią maksymalne bezpieczeństwo Dzieci, Nauczycieli i Pracowników w przedszkolach.

O terminie ponownego uruchomienia przedszkoli poinformuję Państwa najszybciej jak to będzie możliwe.
 
Z poważaniem,
Marek Cyl
Wójt Gminy Świerklaniec
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).