Piątek, 1 marca 2024r. | Imieniny: Antoniny, Radoslawa, Dawida
Pokaż menu

Komunikat Wójta Gminy Świerklaniec w sprawie uruchomienia od 6 maja przedszkoli

30 kwietnia, 2020

Szanowni Mieszkańcy,
Bezpieczeństwo Dzieci to dla mnie priorytet. Wczoraj podana została przez Premiera informacja o możliwości otwarcia od 6 maja żłobków i przedszkoli. Informuję wszystkich Rodziców i Opiekunów tych dzieci, które uczęszczają do gminnych przedszkoli, że decyzję o otwarciu podejmę wspólnie z Dyrektorami placówek, po opublikowaniu ministerialnych wytycznych, które określą zasady, na jakich otwarcie tych placówek będzie możliwe.

Kiedy regulacje te będą znane, będziemy w stanie wspólnie z Dyrektorami ustalić, jak zapewnić bezpieczny powrót i jak najlepszą opiekę nad Państwa dziećmi w przedszkolach.
Wszystkich Rodziców i Opiekunów dzieci uczęszczających do przedszkoli bardzo proszę o wyrozumiałość i cierpliwość, ponieważ chcemy być pewni, że jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo dzieciom w trakcie ciągle trwającej pandemii koronawirusa COVID-19. Równie ważne jest dla mnie także zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim Pracownikom naszych przedszkoli.
Przypominam, że Rodzice dzieci mają przez cały czas możliwość korzystania z zasiłku opiekuńczego. O szczegółowej dacie wznowienia działalności naszych gminnych przedszkoli poinformuję Państwa wkrótce.

Z poważaniem,
Wójt Gminy Świerklaniec
Marek Cyl
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).