Poniedziałek, 24 stycznia 2022r. | Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a

Koncert Tarnogórskiej Orkiestry Dętej w kościele w Orzechu

11 stycznia, 2022

Uroczysty Koncert Noworoczny Tarnogórskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Marka Misia odbył się 6 stycznia w kościele parafialnym w Orzechu. Radosna muzyka wypełniła wnętrza świątyni.

Koncert Tarnogórskiej Orkiestry Dętej w kościele Orzechu

Koncert zorganizowany został przez Gminny Ośreodek Kultury w Świerklańcu pod honorowym patronatem wójta gminy Świerklaniec Marka Cyla.
Zdjęcia autorstwa Anny Kubik.

Zdjęcia (2)

Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.