Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

Krajowa Wystawa Psów Rasowych odbędzie się w świerklanieckim Parku

22 sierpnia, 2023

16 września w zabytkowym Parku w Świerklańcu odbędzie się Krajowa Wystawa Psów Rasowych, na którą serdecznie zapraszamy. Organizatorzy spodziewają się około 800 psów z Polski, Czech, Słowacji i Węgier różnych ras (będzie ich 150).

62. Krajowa Wystawa Psów Rasowych

Wśród nich te najpopularniejsze jak np: owczarek niemiecki, siberian husky, golden retriever, labrador, buldog francuski, Cavalier King Charles Spaniel czy Yorkshire terrier jak i te dość rzadkie, np: mudi, szpic japoński i inne. Będą reprezentowane też psy ras polskich: polski owczarek nizinny, polski owczarek podhalański, gończy polski, ogar polski, chart polski i polski spaniel myśliwski.
Ocenę psów przeprowadzą specjaliści z Polski, Norwegii, Hiszpanii, Irlandii, Słowenii i Chorwacji.
Jak podaja organizatorzy wystawy, psy oceniane bedą wg podziału na grupy (jest ich 10) a w ich obrębie wg podziału na rasy.
Będzie także podział na różne kategorie wiekowe: od młodszych szczeniąt (minumum 4-miesięcznych) po weterany  (mininum 8-letnie).
W swoim finale wystawa wyłoni zwycięzcę.
Organizator wystwawy: chorzowski Oddział Związku Kynologicznego w Polsce.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).