Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Ławkowe myślniki w Świerklańcu i opowieść o parkach świata

11 września, 2020

"Ławkowe myślniki" to akcja gminy Świerklaniec, której celem jest wzbogacenie przestrzeni zabytkowego Parku w Świerklańcu. Ławki znajdujące się w głównej alei zyskają tabliczki z aforyzmami Łukasza Zimnocha. Efekt tego przedsięwzięcia będzie można zobaczyć już 19 września.

Właśnie wtedy – 19 września br. o godzinie 16.00 tabliczki zostaną odsłonięte. Dodatkową atrakcją będzie opowieść autora o kilku wspaniałych parkach świata. Zapraszamy na spacer i opowieść.

Gmina Świerklaniec i autor aforyzmów zapraszają publiczność na niezwykły spacer. Każdy kto weźmie udział w spotkaniu będzie mógł zasypać autora gradem pytań.  

- Aforyzm to krótka forma posługująca się paradoksem, kpiarska, ironiczna, wymuszająca zajęcie stanowiska. Mam nadzieję, że krótkie sentencje z ławek pozostawią w licznie odwiedzających park spacerowiczach wzruszenia, myśli, które ubogacą ich wnętrza – referuje działanie gminy wójt Świerklańca Marek Cyl.

Osiem aforyzmów znajdzie się na oparciach ławek, które na trwałe zostaną przymocowane do oparć ławek.

- Moje aforyzmy to zachęta do rozmowy, wymiany myśli, inteligentnego przekomarzania – wyjaśnia Łukasz Zimnoch – to wspaniałe, kiedy dwoje ludzi potrafi obdarowywać się sobą, kiedy wspólnie poszukują odpowiedzi, jak lepiej żyć, jak pełniej być człowiekiem. Wiele pięknych chwil w moim życiu wiąże się z rozmowami, mam nadzieję, że aforyzmy w Świerklańcu będą zachęcały spacerowiczów do szczerości i poszukiwania prawdy o nas samych i dostarczą czytelnikom takiej samej frajdy, jaką miałem w trakcie ich wymyślania.

Łukasz Zimnoch w trakcie wydarzenia opowie o: Parku w Świerklańcu, Central Parku w Nowym Jorku, Stadpark w Wiedniu i Parku Alhambra w Granadzie.

Dr Łukasz Zimnoch to Ślązak, społecznik, prezes Stowarzyszenia WRAZIDLOK, facebookowy bloger, którego aforyzmy, recenzje, opowiadania i zdjęcia nieraz rozogniły sferę wirtualną. Na co dzień pracuje jako rzecznik prasowy koncernu energetycznego, jest też wykładowcą szkół wyższych.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).