Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Maturzyści z Nowego Chechła szyją maseczki. Część przekazali do Urzędu

04 maja, 2020

Maturzyści z Nowego Chechła z wójtem Markiem CylemGdyby nie epidemia to właśnie dzisiaj pisaliby maturę z języka polskiego. Jednak tegoroczni maturzyści z Nowego Chechła odwiedzili dziś Urząd Gminy Świerklaniec aby na ręce wójta przekazać 300 uszytych przez siebie maseczek.

Siostry Karolina i Natalia Jaźwińskie oraz Jakub Ferdyn, to troje maturzystów z gminy Świerklaniec, którzy postanowili wykorzystać czas społecznej kwarantanny i szyć maski ochronne. Młodzi wolontariusze mogli wykorzystać odpowiedni sprzęt i materiały dzięki pomocy zaprzyjaźnionej firmy. W ten sposób powstały już setki maseczek. Część z nich została nieodpłatnie przekazana m. in. szpitalowi powiatowemu w Tarnowskich Górach, oddziałowi zakaźnemu w szpitalu specjalistycznym w Bytomiu oraz seniorom i osobom potrzebującym w Nowym Chechle. Część trafiła dziś także do Urzędu Gminy Świerklaniec za co serdecznie dziękował wójt Marek Cyl.
- To, że poświęciliście swój czas na taki gest jest bardzo budujące. Jestem wdzięczny za to, że przekazaliście maseczki i obiecuję, że z Urzędu trafią do instytucji i osób, które najbardziej tego potrzebują – mówił wójt gminy Świerklaniec.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).