Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

Mieszkańcy Świerklańca żądają sygnalizacji świetlnej

10 lipca, 2020

Uwaga16 lipca br. w godz. 8:00 – 11:00 obędzie się protest mieszkańców Świerklańca na przejściach dla pieszych na ulicy Tarnogórskiej przy skrzyżowaniach z Damrota oraz z Wiosenną pod hasłem „Żądamy sygnalizacji świetlnej poprawiającej bezpieczeństwo pieszych”.

Protest ma na celu zwrócenie uwagi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na niebezpieczne przejścia przy skrzyżowaniach ulic Tarnogórskiej z Damrota oraz Tarnogórskiej z Wiosenną. Protest jest został zgłoszony przez Gminę Świerklaniec Policji oraz do GDDKiA. Spodziewane są utrudnienia w ruchu w dniu protestu. Gmina Świerklaniec wspiera mieszkańców w ich działaniach.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).