Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

Mistrzostwa Polski odbędą się w Świerklańcu

20 lipca, 2023

W zabytkowym parku w Świerklańcu odbędą się Mistrzostwa Polski w Disc Golfie 2023! Najlepsi zawodnicy w kraju będą rywalizować w naszym malowniczym parku w dniach od 15 do 17 września br. Zawody w tej dyscyplinie sportowej odbywały się już w świerklanieckim parku. Mistrzostwa Polski w disc golfie odbywały się już u nas w 2019 roku.

Mistrzostwa Polski w Disc Golfie - grafika drzewa, koszta do disc golfa i dzika z napisem Mistrzostwa Polski w Disc Golfie 2023 Świerklaniec

Czym jest disc golf?
W największym uproszczeniu jest to połączenie golfa i frisbee. Zamiast dołków golfowych są jednak specjalne kosze, do których - zamiast piłeczką - celuje się dyskami, przypominającymi frisbee. Zawodnik musi trafić do kosza wykonując jak najmniejszą liczbę rzutów. Tak, jak w golfie używa się różnego rodzaju kijów, tak w disc golfie, zawodnicy używają dysków o różnych właściwościach, w zależności od rzutu, jaki chcą wykonać.
Disc golf zdobywa w Polsce popularność. Jego historia sięga początku XX wieku. Podobno, pierwsza rozgrywka miała miejsce w 1926 roku Kanadzie.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).