Piątek, 9 grudnia 2022r. | Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny

Nie będzie wody w sołectwach Nakło Śląskie i Orzech

28 września, 2022

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świerklańcu poinformował o planowanej przerwie w dostawie wody w dniu 29.09.2022 r. (czwartek) od godz. 09:30 do zakończenia prac (przewidywana godzina 13:00) w sołectwach Nakło Śląskie na ulicach Szopena, Orzechowskiej i Wieczorka oraz Orzech na ulicy Szkolnej.

Komunikat - grafika

Przerwa w dostawie wody spowodowana będzie koniecznością przebudowy sieci wodociągowej w związku z budową kanalizacji sanitarnej.

Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.