Wtorek, 24 listopada 2020r. | Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Niektóre dokumenty w Urzędzie Gminy prosimy składać osobiście

22 października, 2020

Dystans, maseczka, dezynfekcja - grafikaBudynki Urzędu Gminy Świerklaniec są w dalszym ciągu zamknięte dla interesantów. Zalecane jest załatwianie spraw drogą elektroniczną (np. ePUAP). Osobiście korespondencję kierowaną do Urzędu można złożyć za pomocą skrzynki podawczej. Prosimy jednak o osobiste składanie dokumentów dotyczących dowodów osobistych, ewidencji ludności, działalności gospodarczej (CEIDG), aktów stanu cywilnego w budynku Urzędu Stanu Cywilnego po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

W dalszym ciągu w pierwszej kolejności preferowana jest forma elektroniczna załatwiania spraw u Urzędzie Gminy Świerklaniec.

Po umówieniu telefonicznym interesanci zostaną przyjęci przez urzędnika na parterze budynku. Prosimy o dostosowanie się do wszystkich zaleceń (dystans, środki ochrony osobistej).

Numery telefonów:
Urząd Stanu Cywilnego – 32 284 74 50,
Referat Spraw Obywatelskich – 32 284 74 51, -54, -55.

Adres: 42-622 Świerklaniec, ul. Parkowa 32.

Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.