Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

Odnawialne źródła energii – nowy nabór wśród mieszkańców gminy

05 maja, 2023

Gmina Świerklaniec ogłasza nabór wniosków o dotacje na zakup i montaż odnawialnych źródeł energii w domach mieszkańców. Dotacja może pokryć nawet 85 proc. kosztów inwestycji.

OZE

Gmina Świerklaniec ogłasza nabór wniosków w projekcie: "Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii na terenie   Gminy Świerklaniec",  w którym mieszkańcy będą mogli pozyskać dotacje na odnawialne źródła energii (OZE).

Deklaracje udziału w projekcie będą przyjmowane w terminie od 22 maja do 7 czerwca 2023 roku.
O przyznaniu dotacji zdecyduje punktacja przyznana w ocenie merytorycznej i formalnej wniosku, a w przypadku jednakowej liczby punktów zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje dla mieszkańców w sprawie projektu na zakup i montaż odnawialnych źródeł energii będą przekazywane w trakcie zebrań wiejskich, które odbywać się będą w dniach od 15 do 18 maja 2023 r. Podczas spotkań przedstawione zostaną możliwości i zasady ubiegania się o dofinansowanie.
Dofinansowanie w postaci 85% udzielane będą na zakup i montaż instalacji OZE znajdujących się na terenie Gminy Świerklaniec w postaci:

  1. instalacji fotowoltaicznej (moduły fotowoltaiczne) przeznaczonej do produkcji energii elektrycznej,
  2. instalacji solarnej (kolektory słoneczne) przeznaczonej do produkcji energii cieplnej na potrzeby podgrzewania c.w.u.,
  3. powietrznej pompy ciepła do c.o. oraz c.w.u. przeznaczonej do produkcji energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej,
  4. powietrznej pompy do c.w.u. przeznaczonej do produkcji energii cieplnej na potrzeby podgrzewania c.w.u.,
  5. kotła na biomasę (pellet) przeznaczonego do produkcji energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania,
  6. kotła na biomasę (pellet) przeznaczonego do produkcji energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania wraz z magazynem energii  (buforem) do magazynowania produkowanej energii cieplnej,
  7. magazynu energii elektrycznej dla nowych lub istniejących instalacji fotowoltaicznych do magazynowania produkowanej energii elektrycznej.

Więcej informacji: http://dzienniki.slask.eu/WDU_S/2023/3723/akt.pdf
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).