Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

Ograniczenia w funkcjonowaniu Zalewu Nakło-Chechło

19 czerwca, 2020

Zalew Nakło-ChechłoZe względu na epidemię COVID-19 w 2020 roku nie będzie na terenie Zalewu Nakło-Chechło tzw. miejsc tymczasowo wyznaczonych do kąpieli. Nieczynne będzie także pole biwakowe przy ul. Rekreacyjnej. W jego miejscu utworzony został parking specjalny, otwarty w wyznaczonych godzinach.

Osoby, które w tym sezonie kąpią się w Zalewie, robią to na własną odpowiedzialność. Epidemia pokrzyżowała przygotowania do sezonu letniego i Gmina Świerklaniec musiała zrezygnować z organizacji tymczasowych kąpielisk strzeżonych przez ratowników. O bezpieczeństwo na wodzie zadba jednak Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które w porozumieniu z gminą będzie patrolować akwen z łodzi motorowej. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo osobom wypoczywającym, gmina Świerklaniec zleci także jednostkom OSP ze swojego terenu dyżury zabezpieczenia przeciwpożarowego i ratownictwa medycznego w weekendy i święta. Tak jak to miało miejsce w ubiegłych latach – strażacy będą wtedy obecni w miejscu tzw. pola biwakowego. Dodatkowo w sezonie letnim gmina finansowo wesprze dodatkowe patrole Policji.

W tym sezonie nieczynne jest pole biwakowe przy ul. Rekreacyjnej (w sensie pełnej dostępności czyli możliwości korzystania z kontenerów kąpielowych, dostępu do prądu i toalet). W obecnym reżimie sanitarnym gmina nie jest w stanie zapewnić odpowiednich warunków wypoczywającym. W tym roku na miejscu pola biwakowego utworzony został parking specjalny, dostępny dla wszystkich w godzinach 8:00-22:00. Można na nim przebywać, plażować, zrobić grilla, ognisko etc., ale bez możliwości pozostania na noc. Za wjazd i postój pojazdu na tym parkingu obowiązuje opłata w wysokości 15 zł/dzień. Kiedy pojazd wyposażony jest w przyczepę wjazd i postój kosztuje 30 zł/dzień. Brama wjazdowa na parking specjalny będzie zamykana o godz. 22:00, dlatego posiadacze pojazdów muszą go do tego czasu opuścić.

Przypominamy, że na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Zalew Nakło-Chechło w dalszym ciągu obowiązuje regulamin korzystania z obiektu. Opłaty za wjazd nie zostały zmienione w odniesieniu do lat ubiegłych i wynoszą: 8 zł / dzień w tygodniu oraz 15 zł / dzień w weekendy i święta. Dojazd do Zalewu możliwy jest od strony Tarnowskich Gór i Miasteczka Śląskiego.

Uwaga: Opłata poniesiona za postój na parkingu specjalnym nie zwalnia z dokonania wcześniejszej opłaty za wjazd na teren Ośrodka Wypoczynkowego Zalew Nakło-Chechło.

Ze względu na stan epidemii w dalszym ciągu obowiązuje nas zasada dystansu społecznego. Przypominamy, że bezpieczna odległość od innych ludzi to 2m. Jeśli nie ma możliwości zachowania dystansu, obowiązuje nas (nawet na świeżym powietrzu) zakrywanie ust i nosa.

Apelujemy do użytkowników Zalewu Nakło-Chechło o rozwagę. Pamiętajmy, że nasze zdrowie i życie są najważniejsze, dlatego dbajmy o bezpieczeństwo. Stosujmy się do zaleceń i rozwagą korzystajmy akwenu. Wypoczywajmy odpowiedzialnie!
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).