Piątek, 22 stycznia 2021r. | Imieniny: Anastazego, Wincentego

Opady śniegu i oblodzenie. Instytut Meteorologii wydał ostrzeżenie

13 stycznia, 2021

Zima w ŚwierklańcuInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy - Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie o opadach śniegu i wystąpieniu oblodzenia, które obowiązuje 13 i 14 stycznia br.

13 stycznia do godz. 19:30:
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu miejscami o 8 cm. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni.
14 stycznia
W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 2 cm do 8 cm. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni, po północy skręcający na zachodni i północno-zachodni. W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w górach miejscami o 8 cm. Temperatura maksymalna od -3°C do -1°C, w rejonach. Wiatr umiarkowany i dość silny, miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.