Piątek, 16 kwietnia 2021r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Ostatni rok na wymianę kotłów wyprodukowanych ponad 10 lat temu

19 lutego, 2021

UwagaMieszkańcy naszej gminy powinni pamiętać o tym, że na terenie województwa śląskiego obowiązuje uchwała sejmiku z 7 kwietnia 2017 r. zwana potocznie uchwałą antysmogową. Wprowadziła ona na obszarze województwa śląskiego ograniczenia w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

W uchwale dostępnej pod tym linkiem wyszczególniono terminy wymiany kotłów nie spełniających 5 klasy spalania.
Terminy wymiany kotłów i pieców w województwie śląskim:

• od 1 stycznia 2022 zakaz używania kotłów eksploatowanych ponad 10 lat od daty produkcji lub nieposiadających tabliczki znamionowej,
  • od 1 stycznia 2024 zakaz używania kotłów eksploatowanych od 5 do 10 lat od daty produkcji,
  • od 1 stycznia 2026 zakaz używania kotłów eksploatowanych do 5 lat od daty produkcji,
  • od 1 stycznia 2028 zakaz używania kotłów spełniających wymogi emisyjne klas 3. i 4. normy PN-EN 303-5:2012.

Grafika obrazująca

Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.